İnfluencer Marketing Reklam Fiyatları

  • 14 Ağustos 2021
  • admin
  • 3 min read

İnfluencer Seçerken Nelere Dikkat edilmeli?

İnfluencer Marketing Hedef Kitle

İnfluencer marketing reklamı nasıl yapılır konusunu işleyerek yazımıza başlıyoruz. İnfluencer marketing reklamına karar vermeden önce reklamı yapılacak olan ürün veya hizmeti en iyi tanıtacak influencer tespit edilmelidir. Çok takipçisi olan ancak takipçisi sizin hedef kitlenize uymayan influencerlar ile yapacağınız reklamlar tam olarak istenilen sonuçların alınmamasına yol açacaktır. Burada önemli olan ürün veya hizmetinizin influencerin takipçileriyle uygun olmasıdır. Takipçi sayısı çok olmalı düşüncesi kesinlikle yanlıştır.

İnfluencer Marketing Takipçi Sayısı

İnfluencer marketing yapılmasına karar verildikten sonra fenomenler incelenirken dikkat edilecek bir diğer konuda influencer takipçi sayısıdır. Burada anlatmak istediğimiz youtube mecrasında aynı konuları ele alan birden çok influencer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları mikro influencer tabir ettiğimiz az takipçi sayısına sahip influencerlar, bazıları da büyük hedef kitlelere erişebilen çok fazla takipçisi bulunan influencerlardır. Reklamın yapılması için gerekli bütçe ile reklamı yapacak influencer’ın takipçi sayısı doğru orantılı olacaktır.

İnfluencer Marketing Etkileşim Oranı

İnfluencer marketing yapacak olan influencer seçilirken takipçileri ile olan diyaloğu, takipçilerinin ne kadar influencer’a güvendiği ve önerdiği ürün veya hizmetlerle ilgili ne kadar geri dönüş olduğu ile ilgili bilgiler incelenmelidir. En fazla faydayı sağlayacak en fazla etkileşim oranına sahip influencer ile çalışılmalıdır.  

İnfluencer Reklam Fiyatları

İnfluencer reklamlarının belirli bir fiyat politikası maalesef yoktur. İnfluencer reklam fiyatları çalışma şekline, takipçi sayısına, zamana göre değişiklik göstermektedir. 1 milyon takipçisi olan bir influencer ile 20 bin takipçisi olan bir influencer’ın fiyatları birbirinden farklılık gösterebileceği gibi, videoyu özel olarak sizin için hazırlaması veya hazırlanan bir videoya sponsor olunması gibi farklı senaryolara göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. İnfluencer reklam fiyatları çok uygun fiyatlarla olabileceği gibi çok yüksek meblağlar ile de olabilmektedir. Bu nedenle yapılacak detaylı bir çalışma ile hem uygun fiyatlı bir çalışma yapılması hem de öngörülen en fazla faydaya ulaşılması sağlanmalıdır.

İnfluencer reklam fiyatı ile ilgili bizden detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.  Ayrıca influencer marketing nedir başlıklı yazımızı okuyarak da konu ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir