fbpx

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, firmanızı müşterilerinize ve rakip firmalara dijital alanda kendinizi gösterebileceğiniz Youtube, İnstagram, Facebook, Linkedin, Twitter ve Pinterest gibi popüler platformlardan oluşur. Bilgisayar erişimlerinin yanı sıra mobil uygulamalarla artık herkesin rahatlıkla erişip vakit geçirdiği sosyal medya platformları reklamcılık alanında en hızlı dönüşümü mümkün kılmaktadır.

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesaplarının nasıl yönetilmesi gerektiğini, içeriklerin nasıl ve ne sıklıkta hazırlanması gerektiğini, kitlelere ulaşmak için planlamanın nasıl yapılacağı gibi süreçlerin profesyonel biçimde koordine edilmesidir.

Sosyal Medya yönetiminde doğru hedef kitlenizi belirleyerek, onları memnun edecek ve sizi takip etmesini sürekli kılabilecek operasyonlar gerçekleştirmek son derece önemlidir.

generic

Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal mecraların kullanımı basit tutulsa da ne yazık ki yanlış adımlar atılması, fayda elde etmeyi engelliyor. Üstelik yanlış bir adım atmak, var olan bütçenin boşa harcanmasına da neden olabilir. Bunun yerine uzman bir firmadan veya kişiden destek almak, bütçenin çok daha performanslı bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

Aslında sosyal medya kullanan herkes sosyal medya yönetimi yapabileceğini düşünse de bu disiplin ve uzmanlık isteyen bir süreçtir. Markanızın hak ettiği değeri yansıtabilmesi ve potansiyelini sürekli olarak yükseltmesi için sosyal medya uzmanlarının yoğun analiz ve çalışmaları kritik öneme sahiptir. Webtaktik olarak müşterilerimizin sosyal medya hesaplarını, tecrübe sahibi profesyonel kadrosuyla uygun bütçelerle yükseltiyor, rakiplerinden önde olmasını sağlayacak her türlü fırsatı sunuyoruz.

Hedef kitlenizin odağı olun

Doğru stratejilerle sosyal medyada ses getirin.