fbpx

Google Reklamları

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, internet kullanıcılarının arama motoru tercihinde %70 ile tartışılmaz lider pozisyondadır. Bu rakamdan da anlaşıldığı gibi Google, her 10 kullanıcıdan 8’ine hitap ediyor. 2021 yılında yayınlanan verilere göre Google’da günde yaklaşık 3,5 milyar arama yapılıyor. Google reklamları bu yüzden işletmelerin birçoğunu bulunduğu noktadan daha iyi seviyeye yükselmesi ve potansiyel müşteri kitlesine erişebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Google arama ağı reklamları ile işletme hedeflerinize ulaşmak için doğru anda doğru kullanıcılara erişerek işinizi büyütün.

Google görüntülü reklamlar ile reklamlarınızın görünebileceği 3 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamada reklam yapın. Marka bilinirliği ile üzerinde düşünme oranlarını artırıp kullanıcıları harekete geçiren reklamlar sunun.

Alışveriş Reklamları ile internetten alışveriş yapan ve sizin sunduğunuz türden ürünler arayan milyonlarca kullanıcının ürünlerinizle karşılaşmasını sağlayarak satışlarınızı artırın. Google Alışveriş reklamları aynı zamanda fiziki mağaza satışlarınızı artırmanızda büyük rol oynar.

Video reklamları ile etkileyici bir içerikle müşterilerinizin kararlarını etkileyin, kullanıcıları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi keşfetmeye teşvik ederek pazarlama hedeflerinizi gerçekleştirin.

generic
google-arama-agi-reklamlari

Google Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı reklamları, kullanıcılar sizinkine benzer işletmeleri arattığında Google arama sonuçlarının yanında ve YouTube gibi diğer Google iş ortağı sitelerinde gösterilir.

Arama kampanyaları sayesinde, potansiyel müşterilerin markanızı fark etmesini, ürünleriniz üzerinde düşünmesini ve işlem yapması sağlanır. Şu anda potansiyel müşteriler sunduğunuz ürünleri veya hizmetleri arıyor. Google Arama Ağı kampanyaları ile size en çok ihtiyaç duydukları anda onlara ulaşabilirsiniz.

Her gün Google Arama kullanılarak yaklaşık 3,5 milyar arama yapılıyor. Her yerde kullanıcılar bilgi arıyor, internetten alışveriş yapıyor, ürün fiyatlarını karşılaştırıyor, yol tarifi soruyor ve yeni bilgiler ediniyor.

Google reklamlarının tamamında olduğu gibi Google arama ağı reklamlarında da bütçeniz kontrol altındadır. Belirlenecek harcama tutarının üzerinde bir harcama yapılmaz. Detaylı raporlamalar sayesinde reklamlarınız optimize edilir. Arama ağı reklamı oluştururken Google’ın etkili hedef kitlelerinden işletmenize uygun potansiyel müşterileri, ilgi alanlarına, davranış şekillerine, demografik bilgilerine göre hedefleyerek reklamların doğru kişilere gösterilmesi sağlanır.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklamlar ile üç milyondan fazla uygulama ve web sitesinde tüm dünyadaki internet kullanıcılarının %90’ından fazlasına ulaşabilirsiniz. Böyle bir erişim tüketici davranışlarını öğrenmenize, değerli kitleleri tespit etmenize ve bu kitlelerle hızlı şekilde ve sık sık etkileşim kurmanıza olanak sağlar.
Google Görüntülü Reklamlar, kullanıcılar webde gezerken onlara kendilerini ilgilendiren reklamlar sunmanıza olanak tanır. İşletmenizi yeni ve mevcut müşterilerinizle buluşturur. Google Görüntülü Reklamlar; amaç sinyallerinden yararlanarak reklamları en alakalı içeriklere yerleştirir ve pazarlama çalışmalarınızdan başarılı sonuçlar almanız sağlanır.

Google Görüntülü Reklamlar ile marka bilinirliğinizi artırabilir, kararları etkileyebilir, insanları harekete geçmeye teşvik edebilirsiniz.

Google Remarketing reklamları ile genelde görüntülü reklamlar kullanılmaktadır. İnternet sitenizle etkileşime geçmiş ve dönüşüm gerçekleştirmemiş potansiyel müşteriler tespit edilerek girdikleri mobil uygulamalarda, internet sitelerinde dönüşüm gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla reklamlar yayınlanır.

Google Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları, online alışveriş yapan ve portföyünüzde bulunan türden ürünler arayan milyonlarca kullanıcının ürünlerinizle karşılaşmasını sağlayarak işinizi büyütmenize yardımcı olur. internette ve ya fiziksel mağazanızda bulunan ürünleri tanıtarak web sitenizin ya da yerel mağazanızın trafiğini artıran kampanyalar ile satışlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve ulaştığınız kitleyi genişletmenize olanak sağlar.

Alışveriş reklamları, online ve yerel envanterinizi tanıtmanızı, web sitenize veya yerel mağazanıza gelen trafiği artırmanızı, daha iyi uygun potansiyel müşteriler bulmanızı sağlar. Zengin resimler, fiyat ve stok durumu bilgilerinin yer aldığı Alışveriş reklamları Google’da ve internette hem mevcut hem de potansiyel müşterilerin markanızı keşfedebilecekleri ortamlarda gösterilir. Alışveriş reklamları, reklamlarınızı alakalı aramalarda göstermek için anahtar kelimeler yerine ürün özelliklerini kullanır. Tüketicilere reklamı tıklamadan önce sattığınız ürünlerle ilgili kapsamlı bilgi verdiğinizde harekete geçme ihtimalleri daha yüksektir.

Ürün bilgilerini doğrudan reklamlarınızda sunarak potansiyel müşterilerin kalitesini artırın. Alışveriş yapanlar reklamı açmadan önce daha iyi bilgi edindiğinde alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir.

Video reklamları

YouTube ve Google Video reklam çözümleri ile kitlenizle iletişim kurarak pazarlama hedeflerinize ulaşılır. Tüketicilerinin ilgisini çekecek şekilde tasarlanana reklam biçimleri ile YouTube kitle çözümlerini birlikte kullanarak geniş ölçekte daha alakalı reklamlar sunulur. YouTube’da etkili marka hikayeleri anlatmayla ilgili reklam taktikleri kullanarak kampanyaların performansı artırılır.

Youtube da günde bir milyar saat içerik tüketilmekte ve her ay yaklaşık 2 milyar kişi giriş yapmaktadır. Bu bilgiler ışığında Youtube televizyon izlenme süresinin önüne geçmiştir. Youtube da reklam vermek televizyon reklamlarına nazaran çok daha uygun fiyatlıdır.

Reklam öğeleri, kullanıcıların hem kalplerine hem zihinlerine hitap etmenizi sağlayabilir. Ancak doğru kitleye ulaşılamadığı sürece bunun bir anlamı yoktur. Google’ın kitle sinyallerinden yararlanmak, reklamların doğru kişilere doğru zamanlarda gösterilmesini sağlar. İlgi alanlarına ve alışkanlıklarına dayalı reklamlar ile tüketicilerle bağlantı kurulur.

Video reklamları kullanılırken hem Youtube hem de Google arama ağı verilerinden yararlanır. Bu nedenle yapılan reklamlarda doğru hedef kitleye reklam yapılabilir. Gereksiz reklam gösterimlerinin önüne geçilmesi bütçeyi olumlu yönde etkiler. Firma için önemli olan işlemleri gerçekleştirme ihtimali en yüksek olan kullanıcılar hedeflenebilir.

Google Reklamları ile dijital reklam maliyetlerinizin kontrolü sizin elinizdedir. Yalnızca kullanıcılar işlem yaptığında ücret ödersiniz. Örneğin, sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi aramak için reklamınızı tıkladığında. Asla aylık bütçe sınırınızın üzerinde ödemezsiniz ve reklamlarınızı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.Google Arama Ağı'nda sorularına cevap arayan, YouTube'da video izleyen, Google Play'de uygulama keşfeden ve diğer birçok platformda çeşitli işlemler yapan kullanıcılar ile Google reklamları sayesinde bağlantı kurabilirsiniz. Müşterilerinizin reklamlarınızı nerelerde görebileceğini belirleyebilirsiniz.Google reklamları, Makine öğrenimi teknolojisi ile Google'ın Arama, Görüntülü Reklam ve Haritalar ağlarında istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar.Google kitle Yönetimi ile Google Reklamlarını en alakalı hedef kitlelere göre ayarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı tam istediğiniz kullanıcıları hedefleyecek şekilde optimize edebilirsiniz. Yaş, cinsiyet, konum, kullandıkları cihaz, alışveriş alışkanlıkları gibi birçok hedef kitleyi seçerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.Tartışmasız Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google’ın sunduğu birçok hizmetten yararlanarak çok çeşitli raporlar oluşturabilir ve yapacağınız analizler ile satışlarınızı katlayabilir, markanızı potansiyel müşterilerinize tanıtabilirsiniz.
Dijital reklam ajansı Webtaktik olarak Rakiplerinizden önde olmanızı sağlayacak detayları araştırarak iyi bir rekabet analizi yapıyoruz. Reklam ve pazarlama bütçenizin etkinliği artırarak, bütçenizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Dolaylı olarak maliyetleriniz azalır. Doğru bir hedefleme yaparak, direkt olarak hedef kitlenize ulaştırır potansiyel müşterilerinize, ürün veya hizmetinizi hızlı ve akılda kalıcı şekilde sunarız. Bunları, alanında uzmanlaşmış dijital reklamcılık sektöründe örnek olacak referans işler başaran tecrübeli ve bilgi sahibi ekibimizle başarıyoruz.Google reklamları ile potansiyel müşterilerinize etkileyici ve kararlarını etkileyen reklamlar sunarak hem markanızı büyütüyor hem de sizin için değerli olan işlemleri hizmetlerinizi tanıtmak, ürünlerinizin satışını yapmak, kayıt almak gibi işlemleri artırıyoruz. Sürekli güncellemeleri takip ediyor ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak karmaşıklaşan müşteri yolculuğu aşamalarında gerekli tedbirleri alıyoruz. Google partner firması olmamızın bize sağladığı avantajları siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.Ankara ilinde bulunan en iyi dijital reklam ajansı webtaktik ile çalışmak uygun maliyetler ile işinizi geliştirmenizi ve büyütmenizi sağlar. Siz de profesyonel bir ekip ile çalışma ayrıcalığından faydalanın.Ankara Dijital Reklam Ajansı Webtaktik ile potansiyel müşterilerinize tam sizin gibi firmaları aradıkları esnada karşılaşır, Onlara sunduğunuz hizmetler ile ilgili çeşitli bilgiler aktarır ve internet sitenizin trafiğini yükselterek marka bilinirliğinizi ve markanızın kalitesini artırırız. 

Google Reklamları her bütçe için uygun

Webtaktik'le çalışmaya başladığınızda reklamlarınızı Google sertifikalı birçok uzmana emanet edersiniz.