fbpx

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular


Dijital pazarlama yöntemleri içinde önemli bir yere sahip olan İnfluencer reklamcılık firmalar için çok büyük bir avantaj. Marka bilinirliğini anında artırmak isteyenler için, satış hacmini kısa sürede artırmak isteyenler için, markasına olan güven duygusunu artırmak isteyenler için harika bir fırsat. Bununla beraber reklam yatırımının geri dönüşü diğer dijital pazarlama araçlarına göre daha kısa ve hızlı. Influencer Marketing, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi sosyal medya mecralarını kapsayan çok geniş bir yelpazeye sahip. Doğru mecranın seçilmesi ve gerçek fenomenlerle çalışarak etkili reklamlar yapmak oldukça karlı bir deneyim. Gelin bu yolculukta beraber olalım. Bize ulaşın, sektörünüz ve markanıza en uygun değerde influencerlar ile iletişime geçerek Influencer Marketing sürecinizi yürütelim.
Google Reklamları ile dijital reklam maliyetlerinizin kontrolü sizin elinizdedir. Yalnızca kullanıcılar işlem yaptığında ücret ödersiniz. Örneğin, sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi aramak için reklamınızı tıkladığında. Asla aylık bütçe sınırınızın üzerinde ödemezsiniz ve reklamlarınızı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.Google Arama Ağı'nda sorularına cevap arayan, YouTube'da video izleyen, Google Play'de uygulama keşfeden ve diğer birçok platformda çeşitli işlemler yapan kullanıcılar ile Google reklamları sayesinde bağlantı kurabilirsiniz. Müşterilerinizin reklamlarınızı nerelerde görebileceğini belirleyebilirsiniz.Google reklamları, Makine öğrenimi teknolojisi ile Google'ın Arama, Görüntülü Reklam ve Haritalar ağlarında istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar.Google kitle Yönetimi ile Google Reklamlarını en alakalı hedef kitlelere göre ayarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı tam istediğiniz kullanıcıları hedefleyecek şekilde optimize edebilirsiniz. Yaş, cinsiyet, konum, kullandıkları cihaz, alışveriş alışkanlıkları gibi birçok hedef kitleyi seçerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.Tartışmasız Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google’ın sunduğu birçok hizmetten yararlanarak çok çeşitli raporlar oluşturabilir ve yapacağınız analizler ile satışlarınızı katlayabilir, markanızı potansiyel müşterilerinize tanıtabilirsiniz.
Sosyal medya platformlarında Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal ağ olan Instagram’dan yapacağınız paylaşımlar ile markanızın değerini artırabilirsiniz. Dünya genelinde yapılan analizlere göre 1 milyardan fazla Instagram’a kullanıcı bulunmaktadır. Bu rakam dijital pazarda hiç küçümsenmeyecek bir rakama hitap etmektedir.  Instagram reklam çalışmasında ise hem küçük firmalara hemde büyük firmalara büyük fırsatlar sunmaktadır.

SEO çalışmasının temel amacı elbette üst sıralarda listelenemebilmektir. Üst sıralarda listelenemebilmek neden bu kadar önemlidir? Çünkü üst sıralarda listelenmek, markanız için müşterilere ve rakiplere karşı prestij oluşturacaktır. Reklam maliyetlerinizi düşürür. Web sitenizin daha etkin ve daha verimli çalışmasını sağlar. Reklam ihtiyaçlarınızı azaltarak sitenize sürdürülebilir organik trafik sağlar. Ürün veya hizmetlerinizin satışını artırır. Markalaşmanızı hızlandırır, işlerinizi büyütmenizi sağlar. Bir sitenin temeli aslında SEO ile sağlamlaştırılır. SEO ne kadar etkili yapıldıysa sitenin temeli o kadar sağlam olur. SEO çalışması yapmadan dijital bir yatırım yapmak isterseniz, yatırımınızın emek, zaman ve para kaybettirmesi muhtemeldir. Çünkü bir sitenin ayakta durabilmesi hatta büyüyebilmesi için SEO mecburidir. Bunun sebebi de sitelerin tıklanma oranı ve ziyaretçilerine ihtiyaç duymasından dolayıdır. SEO bunları sağlar. Arka sayfalarda listelenen, arama sonuçlarından ziyaretçi çekemeyen, tıklanma sağlayamayan siteler işletmenize fayda sağlayamaz. Bunun için uzman bir SEO çalışması şarttır.

Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal mecraların kullanımı basit tutulsa da ne yazık ki yanlış adımlar atılması, fayda elde etmeyi engelliyor. Üstelik yanlış bir adım atmak, var olan bütçenin boşa harcanmasına da neden olabilir. Bunun yerine uzman bir firmadan veya kişiden destek almak, bütçenin çok daha performanslı bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

Hali hazırda güncel rakamlara baktığımızda internette 1,71 milyar adet web sitesi var. Bu rakam yıllar içerisinde katlanarak artıyor. Her geçen yıl milyonlarcası dahil oluyor. Dijitalleşme yarışı söz konusu artık. En işlek caddelerde açılan fiziksel mağazaların satış hacimlerini geçen bir mağaza kurduğunuzu düşünün. Tamamen sanal ve dijital. Evet, mümkün ve hatta var. En işlek caddelerde bile ulaşamayacak kadar çok potansiyel müşteriler bu sanal mağazanızı günün her saati, hiç kapanmadan ziyaret ediyor. Ürünlerinizi inceliyor. İşte, işletmelerin dijitalleşme isteğinin hatta ihtiyacının da en belirgin sebebi tam olarak bu.

Dijital reklam ajansı Webtaktik olarak Rakiplerinizden önde olmanızı sağlayacak detayları araştırarak iyi bir rekabet analizi yapıyoruz. Reklam ve pazarlama bütçenizin etkinliği artırarak, bütçenizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Dolaylı olarak maliyetleriniz azalır. Doğru bir hedefleme yaparak, direkt olarak hedef kitlenize ulaştırır potansiyel müşterilerinize, ürün veya hizmetinizi hızlı ve akılda kalıcı şekilde sunarız. Bunları, alanında uzmanlaşmış dijital reklamcılık sektöründe örnek olacak referans işler başaran tecrübeli ve bilgi sahibi ekibimizle başarıyoruz.Google reklamları ile potansiyel müşterilerinize etkileyici ve kararlarını etkileyen reklamlar sunarak hem markanızı büyütüyor hem de sizin için değerli olan işlemleri hizmetlerinizi tanıtmak, ürünlerinizin satışını yapmak, kayıt almak gibi işlemleri artırıyoruz. Sürekli güncellemeleri takip ediyor ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak karmaşıklaşan müşteri yolculuğu aşamalarında gerekli tedbirleri alıyoruz. Google partner firması olmamızın bize sağladığı avantajları siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.Ankara ilinde bulunan en iyi dijital reklam ajansı webtaktik ile çalışmak uygun maliyetler ile işinizi geliştirmenizi ve büyütmenizi sağlar. Siz de profesyonel bir ekip ile çalışma ayrıcalığından faydalanın.Ankara Dijital Reklam Ajansı Webtaktik ile potansiyel müşterilerinize tam sizin gibi firmaları aradıkları esnada karşılaşır, Onlara sunduğunuz hizmetler ile ilgili çeşitli bilgiler aktarır ve internet sitenizin trafiğini yükselterek marka bilinirliğinizi ve markanızın kalitesini artırırız. 
Webtaktik olarak dijital pazarlama için müşterilerimize sunduğumuz influencer marketing hizmeti ile çok başarılı reklam kampanyaları yürütüyoruz. Youtube’un en iyi influencerların ile çalışıyor ve harika reklamlara imza atıyoruz.